6 medali na 6 osób. Udany Start na Pucharze Polski Taekwondo w Opolu

6 medali na 6 osób. Udany Start na Pucharze Polski Taekwondo w Opolu

W dniach 19 i 20 listopada w Opolu odbył się Taekwondo Polish Open - Puchar Polski Taekwondo, główna impreza drugiego półrocza ZSPUT. W zawodach wzięło udział 524 zawodników z 19 klubów z Polski oraz 5 klubów zagranicznych ( Rosja, Mołdawia, Czechy, Irlandia, Ukraina). Jak co roku nasz klub odwiedził Opole a nasi zawodnicy przywieźli 6 medali ( 3 złote, 3 srebrne). Oprócz zdobytych medali naszych zawodników również oficjalnie zostały wręczone certyfikaty na stopnie mistrzowskie. Od władz zarządu Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo odebrali je nasi trenerzy jak i zawodnicy Wojciech Jarosz I DAN oraz Bartosz Zabłotny III Dan. Ogromną niespodzianką i zaskoczeniem było także wręczenie dla naszego trenera Bartosza Zabłotnego statuetki NAGRODA ROCZNA Zarządu ZSPUT za rok 2015 z podziękowaniami za wkład w rozwój Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo.
Medale zdobywali:
- Wiktor Augustowski - dzieci - 1 miejsce tempówki, 2 miejsce układy tradycyjne, 2 miejsce walki soft stick.
- Marsel Castalano - dzieci - 1 miejsce układy tradycyjne, 2 miejsce tempówki.
- Kacper Oleszczak - kadet - 1 miejsce walki semi contact.
Klub reprezentowało także 3 innych zawodników, którzy niestety nie zdobyli medali: Maja Staniszewska, Wojciech Jarosz, Mikołaj Młodkowski ( doznał kontuzji ręki).
Warto zaznaczyć że kurs sędziowski ukończyła Ada Piasecka, a Krzysztof Oleszczak zostałem sędzią z klasą A . 
Bardzo cieszą medale w szczególności Kacpra Oleszczaka, który prawie po rocznej przerwie wznowił treningi i wystartował w zawodach gdzie odniósł duży sukces.


Galeria