10 medali na Mistrzostwach Polski Taekwondo

10 medali na Mistrzostwach Polski Taekwondo

10 medali zdobyli nasi zawodnicy podczas Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwondo ZSPUT, które odbyły się w Krakowie w dniach 18-19.03 2017 r. 
Na zawodach wzięło udział blisko 630 zawodników z całej Polski oraz zawodnicy z Austrii i Litwy. Zawody odbywały się na hali sportowej w OSiR Kolna, w miejscu gdzie przygotowują się olimpijczycy. 
Klub Sportowy Egida  reprezentowało 11 zawodników, którzy zdobyli 10 medali ( 5 złotych, 5 srebrnych). 
Pierwszego dnia startowali nasi namłodsi zawodnicy i rywalizowali w konkurencjach walk soft stick, walk touch contact, układów tradycyjnych, technik specjalnych oraz technik szybkościowych w swojej grupie wiekowej. 
Od dużego A rozpoczął Wiktor Augustowski, który zdobył i zarazem obronił Mistrzostwo Polski w konkurencji układów formalnych, chwilę później również Wiktor zdobył 2 miejsce w technikach szybkościowych w kategorii dzieci 8 lat chłopcy. Gdy swoje konkurencje kończył już Wiktor, maszynkę z kolejnymi medalami napędził Marsel Castalano, który wygrał konkurencję układów formalnych i również obronił mistrzowski tytuł sprzed roku, dorzucając przy tym jeszcze zwycięstwo w konkurencji walk soft stick ( wygrał walkę finałową 12:11), złoto w technikach szybkościowych oraz srebro w technikach specjalnych. Ponad to Marsel wśród wszystkich dzieci został wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów. Wieczorem w walkach touch contact rywalizowała również Maja Staniszewska, która wygrywając 3 pojedynki uległa w finale Emili Kozioł z Częstochowy, Emilka ewidentnie nie leży naszej Mai. Maja przegrała z Emilą również w finale na ostatnich Mistrzostwach Świata. Również srebrnym medalem mogła cieszyć się Antonina Milewska, która w swoim debiucie znalazła się na podium w technikach szybkościowych.  Tego dnia rywalizowali również Wiktor Gulbiński oraz Laila Castalano, niestety przegrali oni w eliminacjach i wrócili bez medalu. Był to debiut Wiktora i Leili na tak dużej imprezie. Wiktor o włos był od medalu jednak w rundzie finałowej widać było że się zestresował i zajął najgorsze miejsce dla sportowca czyli 4 . Pierwszy dzień zakończył się bardzo przyzwoitym dorobkiem medalowym. 
W drugim dniu do rywalizacji stanęli nasi starsi zawodnicy, kadeci juniorzy i seniorzy. Jako pierwszy rozpoczął Kacper Oleszczak, który po dwóch dobrych walkach w semi contact kadetów, uległ w ćwierćfinale zawodnikowi TSD Pionki, Kacprowi również nie udało się zdobyć medalu w walkach light contact gdzie przegrał w 2 walce eliminacyjnej. Podobny los spotkał naszą juniorkę Klaudię Argalską, która po bardzo wyrównanych walkach również skończyłą swój udział na eliminacjach. Nie zawiedli seniorzy Wojciech Jarosz zdobył 1 miejsce w technikach specjalnych skacząc 255 cm, niestety nie udało mu się zdobyć medalu w konkurencji walk chodź był bardzo blisko w light contact gdzie przegrał walkę o 3 miejsce ( kto wie jak by się skończyła walka gdyby nie uraz stopy). W bardzo silnej i obsadzonej kategorii seniorów - 180 cm w walkach semi contact 2 miejsce zajął Bartosz Zabłotny, który w eliminacjach przebrnął przez 5 pojedynków i dopiero po 3 rundowym pojedynku przegrał 8:5 z zawodnikiem gospodarzy. Dzień nie był dobry dla Mikołaja Młodkowskiego, który wieczór jak i całą noc spędził..... w szpitalu. Niestety Mikołaj doznał kontuzji kręgów szyjnych i musiał zostać przewieziony do szpitalu w celu obserwacji i wykluczenia poważnych obrażeń.
Naszych zawodników wspierała również 2 osobowa reprezentacja sędziów Ada Piasecka i Krzysztof Oleszczak, którzy czuwali nad sprawiedliwą rywalizacją podczas tej imprezy. 
Podsumowując nasz klub przywiózł 10 medali ( 5 złotych, 5 srebrnych) co dało nam 12 miejsce w klasyfikacji generalnej na 28 klubów. 
Był to niezwykle udany start naszych zawodników gdzie każdy z nich miał blisko 30-35 zawodników w każdej kategorii, jak i również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przed tym co nas czeka, a jest to najważniejsza impreza w sezonie czyli Mistrzostwa Europy w naszym kraju w Częstochowie w czerwcu br. 

Zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY

Galeria