50 medali na Mistrzostwach Polski Północnej Taekwondo

50 medali na Mistrzostwach Polski Północnej Taekwondo

W minioną sobotę 14.10.2017 w CSiR w Ostródzie , odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do. W zawodach wzięło udział blisko 160 zawodników z 14 klubów.

Klub Sportowy Egida reprezentowała grupa 37 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach walk touch contact, soft stick - dla najmłodszych oraz walk semi contact i light contact dla starszych. Dodatkowo odbyły się konkurencje sprawnościowe takie jak techniki specjalne ( skok dosiężny trzeba trafić w ustawiony wysoko cel) oraz techniki szybkościowe ( kopanie w tarcze na czas).

Sukcesy naszych zawodników:

Kadra - Trenerzy:

- Bartosz Zabłotny - 1 miejsce walki semi contact seniorzy - 180 cm, 2 miejsce Grand Champion kategoria OPEN.

- Wojciech Jarosz - 1 miejsce układy tradycyjne, 1 miejsce walki light contact - 66 kg,  3 miejsce walki semi contact seniorzy - 175 cm.

Sekcja Biskupiec - 14 zawodników:

Dzieci:

- Barbara Budek - 1 miejsce techniki szybkościowe, 2 miejsce walki soft stick - kategoria DZIECI 2010.

- Iga Pstrągowska - 1 miejsce walki soft stick, 3 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce techniki szybkościowe - kategoria DZIECI 2010.

- Antonina Milewska - 1 miejsce techniki szybkościowe, 3 miejsce walki soft stick - kategoria DZIECI 2009.

- Weronika Jasińska - 1 miejsce techniki specjalne - kategoria DZIECI 7 LAT

- Wiktor Augustowski - 2 miejsce walki soft stick, 2 miejsce techniki szybkościowe, 3 miejsce techniki specjalne - kategoria DZIECI 2009.

- Wojciech Nowakowski - 2 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce techniki szybkościowe - kategoria DZIECI 2008

- Wiktor Płotast - 3 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce techniki szybkościowe - kategoria DZIECI 6 LAT.

- Przemysław Bąk - 3 miejsce techniki szybkościowe - kategoria DZIECI 7 LAT.

Seniorzy:

- Damian Rogucki - 1 miejsce walki light contact - kategoria + 84 kg

- Dorian Płoski - 3 miejsce walki semi contact - 185 cm oraz 3 miejsce walki light contact + 84 kg

- Grzegorz Mrozek - 3 miejsce walki semi contact + 185 cm.

Zawodnicy, którzy byli po za podium, a reprezentowali Klub: Maciej Witkowski, Filip Cegiełko, Milan Aszkiełowicz.

Sekcja Barczewo - 13 zawodników:

Dzieci:

- Marsel Castalano - 1 miejsce układy tradycyjne, 1 miejsce techniki szybkościowe, 2 miejsce walki soft stick - kategoria DZIECI + 9 lat.

- Wiktor Stańczak - 1 miejsce techniki specjalne, 1 miejsce walki soft stick, 3 miejsce układy tradycyjne - kategoria DZIECI 2009.

- Borys Zienkiewicz - 1 miejsce techniki szybkościowe, 1 miejsce techniki specjalne - kategoria DZIECI 6 LAT.

 - Leila Castalano - 2 miejsce układy tradycyjne - kategoria DZIECI 2009.

- Wiktor Gulbiński - 3 miejsce walki touch contact, 3 miejsce walki soft stick - kategoria DZIECI +9 LAT

Młodzicy:

- Maja Staniszewska - 2 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce techniki szybkościowe, 3 miejsce walki semi contact - kategoria młodzicy dziewczynki - 150 cm.

- Dominik Gręda - 2 miejsce techniki szybkościowe, 2 miejsce walki semi contact - 150 cm

- Kacper Kręciewski - 3 miejsce techniki szybkościowe - kategoria DZIECI

Juniorzy:

- Julia Bazylewicz - 3 miejsce walki light contact - kategoria juniorki - 65 kg.

Zawodnicy, którzy byli po za podium, a reprezentowali Klub: Tymon Krawczyk, Kacper Kręciewski , Bartosz Dubielecki, Szymon Gręda, Adam Bulik,

Sekcja Olsztynek - 4 zawodników:

Dzieci:

- Szymon Wilk - 2 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce techniki szybkościowe - kategoria DZIECI + 8 LAT

Młodzicy:

- Mikołaj Młodkowski - 2 miejsce walki semi contact kategoria + 155 cm

Zawodnicy, którzy byli po za podium, a reprezentowali Klub: Magdalena Grabowska, Kacper Szczepański.

Sekcja Jeziorany - 4 zawodników

Młodzicy:

- Aleksandra Kozioł - 3 miejsce walki touch contact, 3 miejsce techniki szybkościowe - kategoria młodzik dziewczynki - 150 cm

- Nikodem Klęczar - 3 miejsce techniki szybkościowe - kategoria młodzik - 150 cm

Zawodnicy, którzy byli po za podium, a reprezentowali Klub: Bartłomiej Grabas, Kacper Kostrupski.

W sumie Klub Sportowy Egida zdobył 50 medali ( 14 złotych, 13 srebrnych oraz 22 brązowe) co dało nam w klasyfikacji generalnej 2 miejsce.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria