13 - tyle medali przywieźli zawodnicy KS Egida z Puchar Polski Taekwondo w Opolu

13 - tyle medali przywieźli zawodnicy KS Egida z Puchar Polski Taekwondo w Opolu

W dniach 17-18.11.2017 w Opolu odbył się Puchar Polski Taekwondo w Opolu - Polish Open. W zawodach brało udział 510 zawodników z 27 klubów z Polski oraz 2 ekip zagranicznych ( Czechy, Mołdawia).Oczywiście na turnieju nie mogło zabraknąć naszego Klubu Sportowego Egida, który reprezentowała 9 zawodników, która zdobyła w sumie 13 medali (6 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe medale).

Poniżej wyniki naszych zawodników:

Egida sekcja Biskupiec:

- Antonina Milewska - 1 miejsce w walkach soft stick, 1 miejsce w technikach szybkościowych, 2 miejsce w układach tradycyjnych. Antonina po swoim udanym starcie również odebrała puchar dla najlepszej zawodniczki w kategorii dzieci. W kategoriach Dzieci - dziewczęta 8 lat.

- Barbara Budek - 1 miejsce techniki szybkościowe, 2 miejsce techniki specjalne, 3 miejsce walki soft stick. W kategoriach Dzieci - dziewczęta 7 lat.

- Wiktor Augustowski - 2 miejsce w technikach szybkościowych. W kategorii Dzieci - chłopcy + 8 lat.

- Wojciech Nowakowski - 3 miejsce w technikach specjalnych w kategorii dzieci + 9 lat.

Egida sekcja Barczewo:

- Leila Castalano - 1 miejsce układy tradycyjne w kategorii Dzieci - dziewczęta 8 lat.

- Marsel Castalano - 1 miejsce układy tradycyjne, 3 miejsce techniki szybkościowe w kategoriach dzieci + 9 lat.

- Maja Staniszewska - 1 miejsce walki semi contact, 2 miejsce techniki specjalne w kategorii młodzik - dziewczynki - 150 cm.

Po za podium lecz po bardzo dobrych wielu wygranych walkach walkach w walce o 3 miejsce w kategorii młodzicy przegrał Kacper Szczepański z ( Egidy Olsztynek) oraz w ćwierćfinale Mikołaj Młodkowski ( Egida Olsztynek).

Podsumowując krótko, nasz klub w klasyfikacji generalnej zajął wysokie 9 miejsce na 29 ekip startujących.  Zawodnicy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności, szkoda jedynie Kacpra i Mikołaja którzy wrócili bez medalu a naprawdę na niego zasługiwali bo walki semi contact w ich wykonaniu wyglądały bardzo dobrze.

Galeria