Wysoki poziom sportowy w Wołominie

Wysoki poziom sportowy w Wołominie

W dniach 24-25.02.2018 w Wołominie odbyły się Mistrzostwa Polski Tangsoo-do. W zawodach wzięło udział 342 zawodników z 27 klubów z całej Polski. 
Na zawody do Wołomina pojechaliśmy skromnym bo tylko 8 osobowym składem, który przywiózł 9 medali. ( 5-1-3) co dało nam w klasyfikacji generalnej wysoki 9 miejsce, wyprzedzając w generalce kluby które miały nawet dwa razy więcej zawodników niż my.
Każdy z uczestników mógł wziąć udział w konkurencjach walk przerywanych, układach tradycyjnych, rozbiciach desek oraz skoku dosiężnym. Trzeba podkreślić, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie i każdy medal dosłownie trzeba było " wyrwać" i w walkach liczył się każdy punkt, a  w układach i rozbiciach nawet 0,1 punkt by to decydowało o podium. 
Nasi zawodnicy ze zmiennym szczęściem zdobywali medale.

Biskupiec:
- Wiktor Augustowski - 1 miejsce układy tradycyjne dzieci + 7 cup oraz 3 miejsce w skoku dosiężnym w kategorii dzieci i młodzików - 130 cm.
- Antonina Milewska - 1 miejsce rozbicia desek, dzieci dziewczęta.
- Wojciech Nowakowski - odpadł w ćwierćfinałach w konkurencji walk, natomiast Barbara Budek była blisko podium i zajęła 4 miejsce w konkurencji układów tradycyjnych.

Barczewo:
- Marsel Castalano - 1 miejsce w skoku dosiężnym w kategorii dzieci, 1 miejsce rozbicia młodzicy +7 cup, 3 miejsce walki touch contact młodzicy - 140 cm, 3 miejsce układy tradycyjne młodzicy + 5 cup, TYTUŁ NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA WŚRÓD MŁODZIKÓW. 
- Leila Castalano - 2 miejsce w układach tradycyjnych dzieci - 8 cup
- Wiktor Gulbiński odpadł w eliminacjach

Trener:
- Bartosz Zabłotny - 1 miejsce w walkach semi contact + 185 cm seniorzy.

Klub Sportowy Egida ma teraz bardzo napięty kalendarz imprez tydzień wcześniej brał udział na Otwartym Pucharze Polski Północnej w Olsztynku, teraz Wołomin, w najbliższą sobotę seminarium szkoleniowe w Piasecznie, a za dwa tygodnie ( 17-18.03) Mistrzostwa Polski Taekwondo w Ostródzie.
Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria