38 medali oraz 3 miejsce w Klasyfikacji Generalnej na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ZSPUT

38 medali oraz 3 miejsce w Klasyfikacji Generalnej na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ZSPUT

W dniach 17-18.03.2018 roku w Ostródzie odbyły się 25 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwon-do ZSPUT. W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników z 20 klubów z całej Polski oraz zawodników z Litwy, którzy rywalizowali na 8 matach.

Na zawodach nie zabrakło zawodników Klubu Sportowego Egida, którzy wystawili 27 osobowy skład. Ze względu na bliską odległość jaką dzieli nas wyjazd do Ostródy była to rekordowa frekwencja zawodników naszego klubu wystawiona na ww zawody.

Egidziaki stanęli na wysokości zadania zdobywając w sumie 38 medali ( 15 złotych, 13 srebrnych, 10 brązowych medali) co w klasyfikacji generalnej dało nam historyczny sukces i znaleźliśmy się na 3 miejscu ( najwyższe miejsce w historii startów naszego klubu na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ZSPUT).

Niewątpliwie można było dopatrzeć się wiele ciekawych występów przez naszych zawodników. Antonina Milewska drugi turniej z rzędu została Najlepszą Zawodniczką wśród dzieci ( wcześniej ten sam sukces osiągneła na Pucharze Polski Taekwon-do ZSPUT w Opolu). Świetną szybkością, sprytem w walkach wykazał się Przemysław Bąk, który bardzo fajnie się rozwija i niewątpliwie za kilka lat może być z niego świetny zawodnik w walkach w wyższych kategoriach rocznikowych. Na wyróżnienie zasługuje również Kacper Kaziulewicz, który po rocznej przerwie wrócił do treningów i w finale pokonał aktualnego vicemistrza Świata Bartosza Kozioł z Częstochowy.

Świetny start zaprezentował nasz najmłodszy niespełna 6 letni zawodnik Damian Kujawa, który zdobył 2 medale.

Niewątpliwie był to najlepszy start naszych zawodników na przekroju kilku lat na tej randze zawodów, a zaangażowanie i zawzięcie Egidziaków pokazuje, że stają się z dnia na dzień lepszymi zawodnikami, a ich trud treningowy przynosi rezultaty.  

WYNIKI ZAWODNIKÓW:

( sekcja Biskupiec):

- Antonina Milewska :

- 3 miejsce układy otwarte w kategorii dzieci,

-  1 miejsce układy tradycyjne dzieci  dziewczynki 9 lat + 8 cup,

- 2 miejsce walki soft stick dzieci dziewczęta 9 lat + 8 cup,

- 1 miejsce techniki specjalne dzieci dziewczynki 9 lat + 8 cup

- 1 miejsce techniki szybkościowe dzieci dziewczynki 9 lat + 8 cup

- Wiktor - Augustowski :

- 1 miejsce układy otwarte w kategorii dzieci

- 3 miejsce układy tradycyjne dzieci chłopcy 9 lat + 8 cup

-  1 miejsce techniki szybkościowe dzieci chłopcy 9 lat + 8 cup

-  3 miejsce walki soft stick dzieci chłopcy 9 lat + 8 cup,

- Damian Kujawa:

- 1 miejsce dzieci 5-6 lat walki soft stick

- 2 miejsce techniki specjalne dzieci 5-6 lat

- Przemysław Bąk:

-  1 miejsce walki soft stick dzieci chłopcy 8 lat - 10 cup

-  1 miejsce techniki szybkościowe dzieci chłopcy 8 lat - 10 cup-

- 2 miejsce techniki specjalne dzieci chłopcy 8 lat - 10 cup

- Barbara Budek:

-  1 miejsce techniki specjalne dzieci dziewczynki 8 lat

-  1 miejsce techniki szybkościowe dzieci dziewczynki 8 lat

-  1 miejsce walki soft stick dzieci dziewczynki 8 lat

- Iga Pstrągowska:

- 2 miejsce techniki specjalne dzieci dziewczynki 8 lat

- 2 miejsce walki soft stick dzieci dziewczęta 8 lat

- 3 miejsce układy tradycyjne dzieci dziewczynki 8 lat 

- Wojciech Nowakowski:

-  3 miejsce techniki specjalne młodzicy chłopcy - 150 cm

bez medali: Bartłomiej Wlazło

( sekcja Barczewo):

- Wiktor Stańczak:

-  2 miejsce układy tradycyjne dzieci chłopcy 9 lat + 8 cup

-  2 miejsce walki soft stick dzieci 9 lat + 8 cup

-  2 miejsce techniki specjalne dzieci chłopcy 9 lat + 8 cup

- Leila Castalano:

- 2 miejsce układy tradycyjne dziewczynki  9 lat +8 cup

-  1 miejsce walki soft stick dzieci dziewczęta 9 lat + 8 cup

- Borys Zienkiewicz:

- 3 miejsce walki soft stick dzieci chłopcy 7 lat

- Marsel Castalano:

-  1 miejsce techniki specjalne młodzicy chłopcy - 135 cm

-  1 miejsce techniki szybkościowe młodzicy chłopcy - 135 cm

-  2 miejsce walki touch contact młodzicy chłopcy - 135 cm

- Maja Staniszewska:

-  3 miejsce techniki specjalne młodzicy dziewczęta - 140 cm

- Wiktor Gulbiński :

-  3 miejsce techniki specjalne młodzicy chłopcy - 145 cm - 8 cup

bez medali: Kacper Kręciewski, Szymon Gręda, Dominik Gręda, Bartosz Dubielecki

( sekcja Olsztyn):

- Kacper Kaziulewicz:

-  1 miejsce walki touch contact  młodzicy chłopcy - 150 cm

( sekcja Olsztynek)

- Szymon Wilk:

- 3 miejsce techniki specjalne dzieci chłopcy 9 lat + 8 cup

- Martyna Argalska:

- 2 miejsce układy tradycyjne dziewczynki młodzicy - 9 cup

bez medali: Kacper Szczepański

( sekcja Jeziorany)

- Bartłomiej Grabas:

-  3 miejsce układy tradycyjne kadeci chłopcy - 6 cup

- Nikodem Klęczar:

- 2 miejsce techniki specjalne młodzicy chłopcy + 155 cm,

- 2 miejsce techniki szybkościowe młodzicy chłopcy + 155 cm

bez medali: Wojciech Wołosiewicz, Wiktor Zalewski

 

Galeria