Udany start na Pucharze Pabianic w Taekwon-do

Udany start na Pucharze Pabianic w Taekwon-do

W dniu 02.06.2018 w Pabianicach odbyła się VII edycja turnieju Taekwon-do " Puchar Pabianic". Na zawodach rywalizowało blisko 150 zawodników z 7 Klubów, którzy mogli konkurować aż w 6 konkurencjach.  Klub Sportowy Egida pojechał 7 osobowym składem z czego aż 6 osób było z sekcji z Biskupca.

W związku, że był to również dzień dziecka każdy z zawodników otrzymał od organizatora turnieju Grzegorza Sokołowskiego ( Azja Pabianice) koszulkę okolicznościową z turnieju oraz kinder jajko, co umiliło pobyt naszym podopiecznym. Zawody stały na wysokim poziomie technicznym i sportowym.

Klub Sportowy Egida zdobył w sumie 22 medale ( 11 złotych, 5 srebrnych, 6 brązowych), co dało nam 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, a Antonina Milewska ( Biskupiec) została wybraną najlepszą zawodniczką w kategorii dzieci.

Warto też zaznaczyć debiuty naszych młodych zawodników:

6 letnia Lena Kowalska po raz pierwszy ustała na macie i chodź była bardzo zestresowana udanie rywalizowała ze swoimi  rówieśnikami, jednak zabrakło niewiele aby ustała na podium.

W walkach semi contact ( walka przerywana w pełnym sprzęcie ) debiutowała Iga Pstrągowska, która mimo przegranego pojedynku, pokazała duże zaangażowanie oraz umiejętności, które na pewno zaowocują za jakiś czas.

Na swoim dobrym i wysokim poziomie zawalczyła reszta zawodników, którzy regularnie wyjeżdża na zawody, a były też sytuacje gdzie w walkach semi contact jaki i walkach kalaki nasze zawodniczki Antonina Milewska oraz Barbara Budek spotykały się w finałach i musiały walczyć między sobą.

Tak jak było pisane wcześniej, Antonina Milewska została wybrana najlepszą zawodniczką wśród dzieci i jest to kolejna nagroda dla najlepszego zawodnika dla niej, wcześniej na Pucharze Polski Taekwon-do w Opolu oraz Mistrzostw Polski Taekwon-do w Ostródzie.

W walkach przerywanych fajne widowiskowo dostarczył Wiktor Augustowski, którego walki stały na niezłym poziomie technicznym.

Niezwykle i emocjonujące pojedynki dostarczyli również nam chłopacy Wojciech Nowakowski oraz Kacper Kaziulewicz w walkach ciągłych, gdzie różnice punktowy w ich pojedynkach były minimalne, a emocje walk udzieliły się również kibicom.

Nasz klub pierwszy raz był na zawodach w Pabianicach, jednak na pewno nie ostatni - miła atmosfera, super sędziowanie, wysoki poziom sportowy to jest to co przyciągnie za rok nasz Klub.

Wyniki zawodników:

Antonina Milewska ( Biskupiec):

- 1 miejsce walki semi contact

- 1 miejsce walki soft stick

- 1 miejsce układy otwarte

- 1 miejsce techniki szybkościowe

- 1 miejsce tor przeszkód


Wiktor Augustowski ( Biskupiec):

- 1 miejsce walki semi contact

- 1 miejsce techniki szybkościowe

- 2 miejsce walki soft stick

- 2 miejsce układy otwarte

- 3 miejsce układy tradycyjne

- 3 miejsce tor przeszkód

 

Iga Pstrągowska ( Biskupiec):

- 1 miejsce walki soft stick

- 1 miejsce tor przeszkód

- 1 miejsce techniki szybkościowe

- 2 miejsce walki semi contact

- 3 miejsce układy tradycyjne

 

Barbara Budek ( Biskupiec):

- 1 miejsce techniki szybkościowe

- 2 miejsce walki soft stick

- 3 miejsce tor przeszkód

- 3 miejsce semi contact

 

Wojciech Nowakowski ( Biskupiec):

- 2 miejsce walki light contact

 

Kacper Kaziulewicz ( Olsztyn):

- 3 miejsce walki light contact

Po za podium: Lena Kowalska ( Biskupiec)

Galeria