Wracamy z medalem Mistrzostw Świata Taekwon-do

Wracamy z medalem Mistrzostw Świata Taekwon-do

W dniach 21-22.07.2018 roku w angielskiej Arenie Birmingham odbyły się Mistrzostwa Świata Taekwon-do International, w które wzięło udział ponad 2000 zawodników z 55 krajów.

            Na zawodach nie zabrakło reprezentantów Klubu Sportowego Egida, którzy reprezentowali nasz Klub oraz Biskupiec na arenie międzynarodowej( Wiktor Augustowski oraz Barbara Budek).

Dla Basi był to debiut w tak dużej imprezie, natomiast Wiktor bronił tytułu zdobytego 2 lata wcześniej.

            Egidziaki brali udział w konkurencjach walk semi contact oraz układów tradycyjnych.

- Basia Budek niestety odpada w eliminacjach w walkach semi contact przegrywając 3:1, choć włożyła całe serce w walkę i była blisko sukcesu.
Również w układach tradycyjnych zabrakło niewiele bo tylko 0,2 punktu by zakwalifikować się do rundy finałowej (medal był na wyciągnięcie ręki).
Tak czy inaczej, jest to niewątpliwie duży sukces naszej młodej zawodniczki, a doświadczenia z tej imprezy na pewno wzmocnią Ją sportowo i emocjonalnie. 

- Wiktor Augustowski wraca z brązowym medalem Mistrzostw Świata w kategorii walk semi contact niebieskie pasy. 
Wiktor minimalnie przegrał walkę półfinałową, utrudniała mu to kontuzja kolana, której nabawił się w pierwszej walce eliminacyjnej. 
Niewiele zabrakło do medalu w układach tradycyjnych, do strefy medalowej zabrakło...... 0,1 pkt - bardzo mało, a jednak dużo.
Wiktor jest pierwszym zawodnikiem 
naszego Klubu, który drugi raz z rzędu wraca z medalem Mistrzostw Świata, poprzednio zdobył złoty krążek 2 lata temu, również w angielskiej miejscowości. 

Galeria