Mistrzostwa Świata we Włoszech - Carrara podbita

Mistrzostwa Świata we Włoszech - Carrara podbita

W dniach 01-04.11.2018r. we Włoskiej miejscowości Carrara odbyły się Zunifikowane Mistrzostwa Świata Sztuk Walk. Nasz Klub, jak i Polską Federację Kickboxingu reprezentowała trójka zawodników  z Biskupca: Wojciech Nowakowski, Barbara Budek oraz Wiktor Augustowski, będących pod opieką trenera Bartosza Zabłotnego.

                W zawodach wzięło udział blisko 3600 zawodników z całego świata, którzy rywalizowali w różnych stylach i formułach walki na około 30 matach i 4 ringach. Nasi podopieczni w pojedynkach  wywalczyli 10 medali (2 złote, 4 srebrne oraz 4 brązowe).

Wyniki egidowskich zawodników:

1)Wojciech Nowakowski ( 5 medali): 
-1 miejsce walki Taekwondo Open
-2 miejsce UFR 10-12 lat - 37 kg ( 3 rundy: 1- boks, 2- light contact, 3 - light kick)
-2 miejsce kick light 10-12 lat - 37 kg
-2 miejsce semi contact 10-12 lat - 37 kg
-3 miejsce Tag Team walki drużynowe semi contact - 10- 12 lat.

2)Barbara Budek ( 3medale):
-1 miejsce light contact ring - 35 kg - do 12 lat
-2 miejsce light kick - 35 kg - 8- 10 lat
-3 miejsce UFR - 35 kg - 8- 10 lat ( 3 rundy: 1- boks, 2- light contact, 3 - light kick)

3) Wiktor Augustowski (2 medale):
-2 miejsce układy tradycyjne Taekwon-do dzieci w kategorii dzieci Open.
-3 miejsce walki light contact Taekwon-do kat. dzieci Open.

Krótko mówiąc,  był to niezwykle wymagający i trudny turniej. Zawodnicy musieli rozkładać swoje siły na cztery dni, bo w każdym dniu rozgrywały się pojedynki. Najważniejsze walki, bo finałowe, toczyły się w niedziele.

Trójka Egidziaków stanęła na wysokości zadania, wygrywając swoje pojedynki po ciężkich i wyrównanych walkach. Nie brakowało łez, chwil słabości i wzruszeń, jednak duch walki i silny charakter prowadził ich do dalszych faz turnieju. Bywało różnie, czasem trzeba było ponieść porażkę, ale były też chwile, które dla sportowca są najcenniejsze, czyli podium i wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego.

Miłą niespodzianką był występ Barbary Budek, która dosłownie szalała na ringu wygrywając pojedynek za pojedynkiem i nie przeszkadzały jej łzy w oczach.

Miłym akcentem zakończył się też pojedynek półfinałowy Wojciecha Nowakowskiego, który w 5 sekundzie po silnym low kicku zakończył przygodę zawodnika z Walii wygrywając walkę przed czasem, a jego pojedynki były na naprawdę wysokim poziomie.

Różnie wiodło się Wiktorowi Augustowskiemu, który pomimo chęci i zawziętości musiał uznać wyższość rywali w pojedynkach kickbokserskich, natomiast pokazał wysoki poziomi w układach tradycyjnych Taekwon-do i tam zajął 2 miejsce.

Warto również podkreślić wsparcie dla naszych zawodników od kolegów i trenerów Polskiej Federacji Kickboxingu, ich rodziców, którzy nie tylko mentalnie, ale również swoją obecnością wspierali Egidziaków.

Zawodników wsparło również Miasto Biskupiec, częściowo sfinansowało wyjazd Klubu Sportowego Egida na Mistrzostwa Świata do Włoch.

Zawodnikom jeszcze raz gratulujemy!!!

Galeria