Mistrzowski Weekend Egidziaków

Mistrzowski Weekend Egidziaków

W dniach 01.12 oraz 02.12.2018 zawodnicy Klubu Sportowego Egida mieli męczący weekend.

Najpierw 1 grudnia walczyli na Pucharze Europy Polskiej Federacji Kickboxingu w Tarczynie, a następnego dnia walczyli o medale na Mistrzostwach Polski Północnej Taekwon-do w Ostródzie.

Weekend chodź męczący to zaowocował w duża ilość medali na jednej jak i na drugiej imprezie.

W Tarczynie reprezentowało nas 6 Egidziaków wraz z 2 trenerami. W sumie na zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z całej Polski, Ukrainy oraz Czech.

Nasi podopieczni zdobyli 14 medali ( 3 złote, 7 srebrnych, 4 brązowe).

Wyniki zawodników:

1) Barbara Budek ( Egida Biskupiec):

- 1 miejsce walki Pointfighting dzieci dziewczynki - 135 cm

- 2 miejsce układy tradycyjne dziewczęta 8-9 lat

- 3 miejsce walki kalaki dzieci dziewczynki - 135 cm

2) Wojciech Nowakowski ( Egida Biskupiec):

- 2 miejsce walki UFR młodzik - 37 kg

3) Wiktor Augustowski ( Egida Biskupiec):

- 1 miejsce Parkour +9lat

- 2 miejsce walki Pointfighting dzieci 9 lat - 140 cm

- 2 miejsce Traditional Forms dzieci

4) Mikołaj Młodkowski ( Egida Olsztynek):

- 2 miejsce walki kalaki +155 cm młodzik

- 3 miejsce walki UFR + 47 kg młodzik

5) Kacper Kaziulewicz ( Egida Barczewo):

- 3 miejsce walki Pointfighting młodzik -155 cm

6) Przemysław Mańka ( Egida Olsztyn):

- 1 miejsce walki Kick light - 84kg senior

- 2 miejsce walki UFR - 84kg senior

- 2 miejsce walki Piontfighting + 185 cm senior

- 3 miejsce grand Champion

Dzień później 2 grudnia 2018 w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej. Do zawodów zgłosiło się 100 zawodników i zawodniczek oraz 18 sędziów z 5 klubów z całej Polski.  Ostatni turniej w 2018 roku podsumował akcję: Walczymy mając ją w sercu.

36 osobowa reprezentacja Egidy zdobyła w sumie 56 medali ( 10 złotych, 23 srebrne, 23 brązowe).

Świetne starty na tych zawodach zaprezentowali debiutanci z naszego klubu, było to dla nich niewątpliwe olbrzymie przeżycie gdyż pierwszy raz stanęli na macie do walk podczas oficjalnych zawodów.

Wyniki naszych zawodników:

BISKUPIEC:

- Wiktor Augustowski - 1 miejsce układy tradycyjne dzieci, 1 miejsce walki soft stick +9 lat, 2 miejsce dzieci, tempówki, +9lat (-2009), 2 miejsce dzieci, techniki specjalne, +9lat (-2009), 2 miejsce dzieci, touch contact, chłopcy

- Barbara Budek - 2 miejsce układy tradycyjne dzieci, 2 miejsce walki soft stick dzieci, 1 miejsce dzieci, tempówki, 8lat (2010), 2 miejsce dzieci, techniki specjalne, 8lat (2010), 2 miejsce dzieci, touch contact, dziewczęta

- Hanna Nowakowska - 1 miejsce dzieci, soft stick, 6lat (2012), 1 miejsce dzieci, techniki specjalne, 6lat (2012),

- Lena Kowalska - 2 miejsce dzieci, soft stick, 6lat (2012)

- Aleksander Jasiński - 3 miejsce dzieci, soft stick, 6lat (2012)

- Marta Bukowska - 3 miejsce dzieci, tempówki, 6lat (2012)

- Iga Pstrągowska - 3 miejsce dzieci, techniki specjalne, 8lat (2010)

- Jacek Giglewicz - 2 miejsce dzieci, techniki specjalne, 6lat (2012)

- Kazimierz Adamski - 3 miejsce dzieci, techniki specjalne, 6lat (2012)

- Wojciech Nowakowski - 2 miejsce młodzik, techniki specjalne, chłopcy, -150cm, 3 miejsce młodzik, touch contact, chłopcy, -150cm

- Maciej Struj - 2 miejsce junior+senior, semi contact, mężczyźni, -180cm,

Brali udział lecz nie zdobyli medali: Przemysław Bąk, Wojciech Giglewicz, Julia Świder, Weronika Miecznikowska.

 OLSZTYNEK:

- Szymon Wilk - 1 miejsce dzieci, touch contact, chłopcy, 1 miejsce dzieci, techniki specjalne, +9lat (-2009), 3 miejsce walki soft stick + 9 lat, 1 miejsce dzieci, tempówki, +9lat (-2009)

- Mateusz Druszkowski - 2 miejsce dzieci, soft stick, 7lat (2011)

- Mikołaj Młodkowski - 3 miejsce młodzik, tempówki, chłopcy, +155cm, 3 miejsce młodzik, techniki specjalne, chłopcy, +155cm, 3 miejsce młodzik, touch contact, chłopcy, +155cm, 2 miejsce młodzik, grand champion, chłopcy,

- Kacper Szczepański - 2 miejsce kadet, semi contact, chłopcy, -170cm, 2 miejsce kadet, light contact, chłopcy, -55kg, 2 miejsce kadet, grand champion, chłopcy

- Jonatan Ossowski - 3 miejsce junior+senior, semi contact, mężczyźni, -180cm, 2 miejsce junior+senior, light contact, mężczyźni, +80kg.

Brali udział lecz nie zdobyli medali:  Jeremiasz Ossowski .

BARCZEWO:
- Adam Bulik - 3 miejsce dzieci, soft stick, 7lat (2011),

- Kacper Kaziulewicz - 1 miejsce młodzik, touch contact, chłopcy, -155cm , 2 miejsce młodzik, tempówki, chłopcy, -155cm, 2 miejsce młodzik, techniki specjalne, chłopcy, -155cm

- Dominik Gręda - 3 miejsce młodzik, tempówki, chłopcy, -155cm, 3 miejsce młodzik, techniki specjalne, chłopcy, -155cm, 3 miejsce młodzik, touch contact, chłopcy, -155cm

- Julia Bazylewicz - 2 miejsce junior+senior, semi contact, kobiety, 3 miejsce kadet+junior+senior, grand champion, kobiety.

Brali udział lecz nie zdobyli medali:  Mateusz Brosch, Szymon Gręda, Piotr Pazera, Amelia Witek, Borys Zienkiewicz.

JEZIORANY:

- Izabela Rypińska - 3 miejsce kadet, ukł. formalne, 3 miejsce kadet, semi contact, dziewczęta, 3 miejsce kadet, light contact, dziewczęta

- Wiktor Zalewski - 3 miejsce kadet, semi contact, chłopcy, -160cm

- Zuzanna Wójcik - 2 miejsce kadet, semi contact, dziewczęta, 2 miejsce kadet, light contact, dziewczęta, 3 miejsce junior+senior, light contact, kobiety

- Bartłomiej Grabas - 3 miejsce kadet, light contact, chłopcy, +55kg, 3 miejsce kadet, grand champion, chłopcy.

OLSZTYN:

- Grzegorz Olender - 2 miejsce junior+senior, semi contact, mężczyźni, -175cm, 3 miejsce junior+senior, light contact, mężczyźni, -70kg

Galeria