6 medali na Mistrzostwach Polski Taekwondo w Wieliczce

6 medali na Mistrzostwach Polski Taekwondo w Wieliczce

W dniach 14-15.03.2015 r w Wieliczce odbyły się XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo ZS PUT. W zawodach wzięło udział 552 zawodników i zawodniczek z 22 klubów z Polski i 2 ekip zagranicznych.
Skład KS Egida miał być 9 osobowy,miał być.... jednak sprawy rodzinne trenera oraz choroba Wiktora Kłosa uniemożliwiły im wyjazd i udział w zawodach, dlatego pod kierownictwem Krzysztofa Oleszczaka i Andrzeja Argalskiego 7 zawodników ruszyła walczyć o medale. Po przyjeździe na miejsce zawodnicy mieli dzień wolny, zwiedzili kopalnie Soli w Wieliczce, Krakowską Starówkę, byli też na jednym z największych aquaparku w Polsce. Następnego dnia najmłodsi walczyli o medale w konkurencjach walk semi contact, walk kalaki i light contact oraz technik specjalnych i układów formalnych. Pierwszy dzień niestety nie przyniósł żadnych medali dla klubu nasi najmłodsi zawodnicy odpadli w eliminacjach najbliżej medalu była jedynie Maja Staniszewska przegrywając walkę o 3 miejsce z zawodniczką z Częstochowy. Drugi dzień to już udział naszych doświadczonych i starszych zawodników, którzy regularnie zdobywają medale na większości imprezach. Tak, też było i tym razem Kacper Oleszczak wśród kadetów zajął 2 miejsce w walkach semi contact - 150 cm przegrywając walkę finałową tylko 10:9 oraz 2 miejsce w walkach light contact - 42 kg. , również Piotr Przyborek nie zawiódł i w swojej optymalnej formule walki light contact juniorów - 72 kg zajął 2 miejsce wygrywając 4 walki i niestety nieznacznie przegrał finałową. Na najwyższym stopniu podium stanęła  Klaudia Argalska w formule light contact wśród juniorek - 66 kg nie miała sobie równych i dopiero w walce finałowej jak mówią zawodnicy " się spociła" wygrywając walkę pewnie, chodź w pierwszej rundzie nic nie wskazywało że będzie to łatwy pojedynek . Klaudia również zajęła 3 miejsce w walkach semi contact juniorek - 175 cm. Medal brązowy zdobył także nasz senior Wojciech Jarosz w formule light contact - 66 kg. W sumie KS Egida Barczewo-Olsztynek zdobyła 6 medali ( 1 złoty, 3 srebra, 2 brązy) wynik mógł być lepszy bo co roku na Mistrzostwach Polski osiągamy lepsze rezultaty, jednak większość naszych zawodników poprzechodziła do wyższych kategorii wiekowych wzrostowych i wagowych, co też tłumaczy po części aktualna sytuację. 
Klub KS Egida dziękuje również bardzo za pomoc w wyjeździe na imprezę Burmistrzowi Gminy Olsztynek oraz MOPS Barczewo, którzy przyczynili się znacznie do naszego wyjazdu.
Skład KS Egida na MP Wieliczka 2015:
Olsztynek: Mikołaj Młodkowski, Kacper Szczepański, Klaudia Argalska
Barczewo: Maja Staniszewska, Kacper Oleszczak, Piotr Przyborek, Wojciech Jarosz.


Galeria