Mistrzostwa Polski Północnej Taekwondo - Ostróda

Mistrzostwa Polski Północnej Taekwondo - Ostróda

Udane rozpoczęcie sezonu zawodników KS Egida. Jak co roku w październiku odbywa się cykliczna impreza w Ostródzie Gladius Cup, w tym roku zawody miały charakter Mistrzostw Polski Północnej ZS PUT. Na zawodach wzięło udział 180 zawodników z 15 klubów z całej Polski. Nie zabrakło też naszych podopiecznych i w 17 osobowym składzie w Ostródzkiej Hali Klub Sportowy Egida Barczewo i Olsztynek zameldował się w znakomitych nastrojach. Dla niektórych zawodników był to debiut, dla innych sprawdzenie formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Tangsoodo w Pionkach, Pucharze Polski w Opolu i Pucharze Europy UFR w Tarczynie. Dodatkowo zawodnicy Egidy mieli utrudnione zadanie, bo dopiero tydzień przed zawodami rozpoczęły się przygotowania do walk light contact i semi contact, co powodowało, że nie byli w żadnym rytmie ani sparingowym ani technicznym ponieważ przygotowania od września opierały się przede wszystkim na poprawie cech motorycznych: szybkość, siła, wytrzymałość, koordynacja.
Podczas Mistrzostw Polski Północnej zawodnicy brali udział w konkurencjach walk soft stick, semi contact, light contact, układów formalnych, technik szybkościowych oraz technik specjalnych.
Mimo to udało się zdobyć 17 medali ( 3 złote, 8 srebrnych, 6 brązowych). Dlatego wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę. Warto pochwalić występ seniorów debiutantów Andrzeja Bukałę, który w walkach semi contact zdobył 3 miejsce i widać, że ma predyspozycje w tym kierunku oraz Rafała Frenkiel, który w walkach light contact pokonał doświadczonych zawodników o długoletnim stażu min, Piotra Pawlika jednogłośną decyzją sędziów. Ciekawa również była kategoria seniorów semi contact - 180 cm gdzie trener naszego klubu jak i zawodnik Bartosz Zabłotny spotkał się w finale z.... Wojciechem Jaroszem, podopiecznym ze swojego klubu i w szybkiej walce w marynarza musiał ustąpić miejsca swojemu wychowankowi. Działo się też wśród dzieci, nasz najmłodszy zawodnik Marsel Castelano zdobywał medale w każdej konkurencji od walk soft stick poprzez techniki szybkościowe i specjalne oraz w układach formalnych. Również dobry występ zaliczył Tymon Krawczyk, gdzie wcześniej jego występy nie należały do najlepszych to na imprezie w Ostródzie dał popis swoich umiejętności. Gratulacje i pochwały dla wszystkich naszych zawodników, którzy wkładali całe serce w swoje walki, które stały naprawdę na wysokim poziomie sportowym.
W klasyfikacji generalnej nasz klub zajął wysoki 4 miejsce na 15 klubów ustępując tylko miejsca: Orient Częstochowa, Champion Lubawa oraz gospodarzem imprezy Gladius Ostróda.
Słowa podziękowania należą się również dla rodziców, którzy znakomicie dopingowali wszystkie dzieci, służyli im pomocom oraz dla naszego jedynego sędziego Krzysztofa Oleszczaka, który od samego rana czuwał nad sprawiedliwymi przebiegami walk i technik.
Wyniki naszych zawodników

Dzieci: 
- Marsel Castalano - 1 miejsce walki soft stick 2008 rocznik, 2 miejsce techniki szybkościowe, 2 miejsce techniki specjalne, 2 miejsce ukłądy formalne.
- Kacper Kręciewski - 3 miejsce techniki szybkościowe, 2 miejsce techniki specjalne.
- Tymon Krawczyk - 2 miejsce walki soft stick 2007 rocznik, 3 miejsce techniki szybkościowe
- Maja Staniszewska - 2 miejsce walki soft stick 2006/2007 rocznik, 3 miejsce walki semi contact 2006 rocznik.
- Kacper Kaziulewicz - 3 miejsce walki soft stick 2006 rocznik, 2 miejsce semi contact 2006 rocznik.

Kadeci: 
- Kacper Oleszczak - 1 miejsce walki light contact - 42 kg

Juniorzy:
- Andrzej Bukała - 3 miejsce walki semi contact - 185 cm

Seniorzy: 
Wojciech Jarosz - 1 miejsce walki semi contact - 180 cm
Bartosz Zabłotny - 2 miejsce walki semi contact - 180 cm
Rafał Frenkiel - 3 miejsce walki semi contact + 180 cm, 3 miejsce walki light contact - 72 kg.

Ponad to brali udział:
Kacper Szczepański, Klaudia Argalska, Martyna Argalska, Krzysztof Daniłowski, Łukasz Łuka, Andrzej Romanik, Paweł Białecki.

Zdjęcia z zawodów w linku poniżej:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1086811081330749.1073742155.592920094053186&type=3&pnref=story