Popis najmłodszych na Mistrzostwach Polski Taekwondo

Popis najmłodszych na Mistrzostwach Polski Taekwondo

W dniach 12-13 marca br. w Wieliczce odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo organizowane Przez Związek Sportowy Polska Unia Taekwondo . W zawodach wzięło udział blisko 500 zawodników z 24 klubów z całej Polski i 4 klubów zagranicznych. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników, głównie dzieci i mlodzicy. Zdobyliśmy 9 medali. 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy krążek. Co dało nam 9 miejsce w klasyfikacji generalnej. 
Medale zdobywali:
- Wiktor Stańczak: 1 miejsce w kategorii dzieci techniki specjalne 2009 rok, 1 miejsce w technikach szybkościowych, 2 miejsce w walkach soft stick oraz 2 miejsce w układach formalnych dzieci 2009 rok. 
- Wiktor Augustowski: 1 miejsce w układach formalnych dzieci 2009 rok. 
- Marsel Castalano: 1 miejsce w układach formalnych, 1 miejsce w walkach soft stick, 2 miejsce w technikach szybkościowych. 
- Mikołaj Młodkowski: 3 miejsce w technikach szybkościowych młodzików. 
Medali nie udało się zdobyć reszcie naszych zawodników, którzy dali z siebie wszystko i godnie reprezentowali nasz klub: Kacper Oleszczak, Maja Staniszewska, Kacper Szczepański, Kacper Kaziulewicz. 
Całe zawody w roli sędziego był Krzysztof Oleszczak, który czuwał nad sprawiedliwymi werdyktami. 
Podziękowania należą się także Gminnej Komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, która przyczyniła się finansowo do naszego wyjazdu na zawody. 
Podsumowując, był to udany start naszych najmłodszych zawodników, tym razem nie brali udziału nasi starsi, a także doświadczeni zawodnicy z powodów chorób i kontuzji zmuszeni zostali pozostać w domu. 
Zawodnikom serdecznie gratulujemy. TAEKWON.

Galeria