Zgrupowanie Kadry Polski Polskiej Federacji Kickboxingu we Władysławowie

Zgrupowanie Kadry Polski Polskiej Federacji Kickboxingu we Władysławowie

Zakończyło się zgrupowanie Kadry Polski Polskiej Federacji Kick Boxingu we Władysławowie. Impreza organizowana była przez Polską Federację Kickboxingu wspieraną przez organizatorów akcji „Łączy nas sport nie narkotyki”. Zgrupowanie odbywało się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie, gdzie zawodnicy trenowali na pod okiem trenerów Kadry Narodowej. W zgrupowaniu uczestniczyło blisko 50 zawodników z całej Polski w tym 5 zawodników naszego Klubu KS Egida .Wspólne treningi zawodników to była wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i poprawy umiejętności. Uczestnicy pracowali nad poprawą wytrzymałości i techniki na czterech dwugodzinnych treningach. Pierwszy trening odbył się już w piątek, kolejne w sobotę rano i wieczorem, a ostatni trening miał miejsce w niedzielę rano. Pierwsze trzy treningi poświęcone były na pracę nad techniką. Ćwiczenia rozpoczynały się od wspólnej rozgrzewki wszystkich uczestników. Po rozgrzewce dzielono się na grupy pod względem stopnia zaawansowania. Treningi odbywały się w parach i każdy z grupy mógł poćwiczyć z osobami z innych miast i szkół. Na ostatnim niedzielnym treningu zawodnicy mieli okazję toczyć sparingi na ringach w formułach light contact, light kick, oraz semi contact.
Na zakończenie zgrupowania część zawodników otrzymało Powołania do Kadry Narodowej. Z naszego Klubu do pierwszej drużyny Kadry Polski czyli Kadry A powołania na rok 2016 otrzymali: 
- Marsel Castalano (dziecko) 
- Wojciech Jarosz (senior).
Kadra B ( rezerwy):
- Maja Staniszewska ( młodzik)
Kadra C ( głębokie rezerwy):
- Wiktor Augustowski ( dziecko)
- Wiktor Stańczak (dziecko)
Warto zaznaczyć, że trenerem Kadry Polski w semi contact jest instruktor Klubu Sportowego Egida Bartosz Zabłotny.
Dla naszych zawodników 3 dniowy pobyt we Władysławowie nie minął tylko na treningach. Znakomita aura pozwoliła pospacerować po Władysławowie aleją gwiazd, poganiać się po plaży przy samym Bałtyku a także udać się na wycieczkę na Hel.