Sukces Egidy na Drużynowych MP Taekwondo

W dniu 24 kwietnia br. w Zawierciu odbyły się drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwondo. Był to debiut naszego klubu na imprezie drużynowej.
Klub Sportowy Egida na turniej wystawił 2 drużyny i wypożyczył jednego zawodnika do innej.
Drużyna Egida Kids w składzie ( Marsel Castalano, Kacper Kręciewski oraz Wiktor Augustowski) zdobyła 2 miejsce w walkach kalaki wśród dzieci wygrywając 6 pojedynków. Uległa tylko w finale z gospodarzami imprezy 25:16
Kolejną drużyną tym razem seniorską była ekipa " Głębokie rezerwy Egidy" w skłądzie ( Bartosz Zabłotny, Wojciech Jarosz, Rafał Frenkiel) uległa w semi contact 16:14 już w pierwszym pojedynku z zawodnikami ze Szczecinka natomiast w walkach light contact dwójkami ( Wojciech Jarosz i Rafał Frenkiel) sprawili wielką niespodziankę i doszli aż do finału gdzie przegrali walkę z zawodnikami KCT Kraków.
W drużynie Warmia Powers z zawodnikami z Ostródy, walczył również nasz Kacper Oleszczak, który zajął 3 miejsce.
Podsumowując: wracamy z dwoma srebrnymi i jednym brązowym medalem. Jest to nasz historyczny wyczyn, ponieważ debiutowaliśmy w imprezie. Mam nadzieję że w przyszłym roku będzie więcej naszych Egidziaków. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.