MAMY MEDALE Z MISTRZOSTW ŚWIATA TAEKWONDO w BIRMINGHAM

W dniach 16-17.07.2016 r w Angielskiej miejscowości Birmingham, na 30 matach w Taekwondo rywalizowało blisko 3720 zawodników. Po raz pierwszy na tej rangi imprezie zadebiutował KS Egida. Nasza najmłodsza ekipa przyczyniła się do olbrzymiego i historycznego wyczynu jakim niewątpliwie było zdobycie medali rangi Mistrzostw Świata w Taekwondo. Najmłodsza, debiutująca trójka na zawsze wpisze się do historii naszego klubu jako pierwsi medaliści Mistrzostw Świata
Wyniki:
- Wiktor Augustowski - 1 miejsce dzieci walki pointfighting żółte pasy waga piórkowa
- Maja Staniszewska - 2 miejsce dzieci walki pointfighting zielone pasy waga piórkowa
- Marsel Castalano - 2 miejsce dzieci układy formalne niebieskie pasy.
Słowo od trenera - Jestem dumny ze swoich zawodników, ciężka praca popłaca. Mimo że to medale osiągnięte w kategorii dzieci to medale cieszą równie mocno jakby zdobyły je osoby starsze.
Mi niestety się nie udało. W walkach indywidualnych przegrałem w pierwszej walce z Australijczykiem, który jak się okazało został godzinę później vicemistrzem Świata, natomiast w walkach tag team wraz z Marcin Gupta oraz Michał Borkowski odpadliśmy w ćwierćfinale zabrakło jednej wygranej walki do medalu. Niestety moje marzenia o medalu z Mistrzostw Świata dziś się nie spełniły.
Zawodnikom KS EGIDA serdecznie gratuluję oby nie spoczeli na laurach i dalej ciężko pracowali nad sobą.