Nasz Klub i Trenerzy

Klub Sportowy Egida - w klubie prowadzone są zajęcia Taekwondo i Kick Boxingu dla dzieci, młodzieży i dorosłych z miast Olsztynek, Olsztyn, Barczewo, Biskupiec, Jeziorany. Klub zrzesza blisko 100 członków, i ma w swoich szeregach Mistrzów Polski, zdobywców Pucharów Europy i medalistów Mistrzostw Świata. Swoją nazwę Klub utożsamia z Egidą " Egida w mitologi greckiej oznaczała tarczę boga Zeusa i bogini Ateny" tarcza służy do obrony, a Taekwondo to sztuka walki samoobrony, stąd pochodzi nazwa naszego klubu.

Klub powstał w 2008 roku w Olsztynku i był filią Klubu Sportowego Gladius. Od 2009 roku, klub zaczął istnieć samodzielnie i pod nazwą KS Egida rozpoczął swoją działalność.

Klub Sportowy Egida - to nie tylko treningi sportowe, to również udział w zawodach sportowych krajowych i zagranicznych, to obozy sportowe letnie i zimowe, to seminaria szkoleniowe, to egzaminy na pasy uczniowskie i mistrzowskie, to przede wszystkim fantastyczna atmosfera na treningach i w Klubie, gdzie każdy jest dla każdego przyjacielem. Zapraszamy również Ciebie.

Możecie też nas znaleźć na fb: https://www.facebook.com/KS.EGIDA?ref=hl

Klub współpracuje z : Związek Sportowy Polska Unia Taekwondo, Polska Federacja Kick Boxingu, UFR, WKSF, WKA, WFMC.


 

mgr Bartosz Zabłotny - instruktor i założyciel Klubu Sportowego Egida, pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia KS Egida i jest w nim trenerem. Trener Kadry Narodowej Polskiej Federacji Kick Boxingu w Pointfightingu. Z wykształcenia mgr nauczyciel wychowania fizycznego, m.in. pisał prace dyplomowe "Taekwondo - pozytywne i negatywne skutki sportu" oraz "Sporty walki a agresja". 

Prowadzi zajęcia w: Olsztynie, Barczewie, Biskupcu, Jezioranach, Olsztynku

Instruktor: Taekwondo, Kickboxing, Lekkoatletyka. 

Sukcesy zawodnicze: Kilkunastokrotny zdobywca Mistrzostw Polski i Pucharów Polski Taekwondo oraz wszelkich federacji Kickboxingu, 2 krotny vicemistrz Europy Taekwondo  ( Iserlohn - Niemcy), ( Częstochowa), drużynowy vicemistrz Europy Taekwondo, 6 miejsce na Mistrzostwach Świata Taekwondo ( Cardiff - Walia), zdobywca 2 miejsca na Pucharze Europy UFR ( Tarczyn), 3 krotny zdobywca Pucharu Czech w pointfightingu w kickboxingu w latach 2014,2015,2016. Zdobywca prestiżowego tytułu GRAND CHAMPION podczas Mistrzostw Polski PFKB w 2016 roku

Sukcesy trenerskie: Trener Roku 2014, Trener Roku 2016 podczas II oraz III Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego. , Nagroda Roczna PUT za rok 2015 za wkład w rozwój Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo.

 Pod jego okiem trenuje blisko 70 adeptów. Jego zawodnicy zdobywali medale na Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski, Pucharze Europy, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w Taekwondo oraz PFKB, UFR, WKSF, WKA, WFMC. Organizator turniejów : Otwartych Mistrzostw Barczewa UFR w 2013 r. oraz Otwartego Pucharu Polski WFMC w 2014 r w Barczewie, Otwartego Pucharu Warmii i Mazur WKFS w Barczewie w 2015 roku. Otwartego Pucharu Warmii i Mazur Taekwondo w Olsztynku w 2015, Pucharu Polski Północnej Taekwondo w Olsztynku w 2016 roku. Opiekun, trener i wychowawca kolonijny na obozach Taekwondo od 2011 roku. 

Stopnie: 3 Dan Taekwondo, 1 cup Kickboxing PZKB


+ + + + + +